Tema: DDOS napadi
Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 01. 2008.   #26
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Vace Pogledajte poruku
Za pojedinacni query, kada te zanima jedna IP adresa, uvek koristis njihov whois servis.

i kako ti to pomaze da saznas preko kojih sve adresa izlaze na net ljudi iz npr. Valjeva? Ako moze mali tutorial, posto ja to zaista ne znam... (evo stavio i ja u crveno, da se lepse slaze sa tvojim textom )

@McKracken: ovde pricamo o napadu iz inostranstva na domaci server, jer u Srbiji tesko da neko ima dovoljno zombie masina na jakim linkovima da moze da pokrene ozbiljan napad na lokalnom nivou....

znaci to je specificna situacija koja moze lako da se resi po tebe kao vlasnika servera...cak i da napadac uspe da zagusi ili cak obori telekomove internacionalne linkove (sto realno ne moze da se desi zbog nadprovajdera, a i SMIN kapaciteti i oprema su veoma ozbiljni) to tebe ne pogadja jer tvoji (domaci) posetioci ne dolaze preko njega, nego dolaze iz lokala, jer svi provajderi imaju (bar alternativne) rute preko telekoma...

I da se razumemo, nije mi uospte namera da nekom solim pamet, do as you wish, samo pokusavam da Bizija uputim da postoje neke mogucnosti kojih mozda nije svestan, a koje ne zahtevaju tako puno para... ako ima para za jak datacentar samo napred to je super, ali ako nema, ipak moze nesto da se uradi, to je poenta price...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 09. 01. 2008. u 17:55.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat