Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 05. 2011.   #1
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default Redizajnirani MyCity

Pre dvadesetak dana postavili smo novi dizajn na MyCity - www.mycity.rs
Stari dizajn je pregazilo vreme, a i bilo je tesko bez redizajna uvesti nove servise koje planiramo da napravimo.

Nismo puno menjali koloritet - mada je dizajn u pocetku bio dosta svetliji - no, korisnici su se zalili da ih peckaju ochi i boli glava od "beline" - pa sam morao da dodam dosta kontrasta i da zatamnim pozadinu.

Ovo sada je neka ravnoteza izmedju prvobitno svetlijeg dizajna i onoga na sta su korisnici navikli [a navikli su na tamniji dizajn, i sada ih ne mozes ubediti da je Facebook recimo duplo svetliji a da nikom nisu ispopadale ochi... ali navika je navika...]

Iako su korisnici navikli na "smirenije" boje [chitaj: sive / pastelne] - pokusao sam dodati par otvorenih boja koje ce da daju potrebnu svezinu sajtu.

Glavna 'izmena' je uvodjenje desne kolone u topicima - sto se naravno nije svidelo onima koji nemaju wide ekrane [jer im je sada prostor za poruke uži] - ali ta kolona je neophodna za servise koje planiramo [a planiramo teziste sajta da pomerimo malo ka nekoj vrsti socijalne mreze - ali i da fokus ostanu diskusije].

Pokusao sam da dizajn ucinim sto prijatniji oku.
Zanima me vase misljenje - koliko sam u tome uspeo - i zanima me vase misljenje oko izbora boja - da li vidite prostor da se jos negde ubace boje koje bi razbile sive tonove?
Po mom iskustvu to bi trebale da budu boje sa velikim kontrastom - i da teze ka malo tamnijoj varijanti - ili gresim? [posto su se zalili na 'previse beline' kada su boje imale svetlije tonove]
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 06. 05. 2011. u 02:39.
Peca je offline   Odgovorite uz citat