Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 06. 2009.   #117
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Da se ova diskusija povela samo par meseci kasnije, verujte da bih zeleo da aktivno doprinesem boljem poslovanju RNIDS-a, tako sto bih zakucao na vrata i ponudio usluge moje konsultanske firme u osnivanju. Ovako, na brzinu pomoc u dva koraka:

1. Posto radite zajedno i po desetak i vise godina, i poznajete jedni druge tako dobro, jasno vam je da ako ljudi sistematski prave greske, ti ljudi moraju da odu iz organizacije. To je zlatno pravilo. Moj predlog kao konsultanta bi bio da svi odete, uz predlog da se dobro iskomunicira sa strukom i opstom javnoscu vasa vera u projekat i zalaganje u tranzicionom periodu i do dolaska nove uprave.

2. Posto radite zajedno i po desetak i vise godina, i poznajete jedni druge tako dobro, mozda verujete da ti ljudi mogu nesto da naprave u boljoj organizaciji, onda promenite organizaciju. Nadam se da gresim, ali sa sajta se stice utisak da izvrsnu funkciju obavlja 10 ljudi, od kojih je samo jedan direktor i 9 clanova UO. Moj predlog kao konsultanta bi bio da se radikalno smanje plate clanova UO, kako bi se napravile sluzbe i bar 2 pomocnika direktora. Ukinuti svaki oblik neformalnog izvrsnog delovanja clanova UO i formalizavati ih kroz zaduzenja pomocnika direktora i samih sluzbi. Verovatno su vam sastanci u fazonu "Slobo, ajde vidi ti sa ICANN u vezu sa tim i tim, ako mozes, lakse ces ti nego neko drugi". Jasno iskomunicirati da su troskovi osoblja realni, dok clanovi UO rade za prestiz i posredne benefite, koji se ne odrazavaju na cenu domena i finansije organizacije.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat