Tema: GD library
Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 11. 2005.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

ImageMagick je stvarno super, ja sam ga odavno koristio međutim moraš da imaš pristup "exec" funkcijama a na većini shared hosting-a to je onemogućeno zbog security. Osim toga, iako je besplatan, nemaju ga svi instaliranog dok GD uglavnom imaju svi.

GD je tek od verzije 2 počeo da prozivodi solidan rezultat prilikom resize, dok je ImageMagick za njih još uvek kewa, i ne samo to, možeš još milion stvari, konverzije između formata pa čak i on the fly animiranje gif-ova.

Ja sam čak jednom koristio ImageMagick za jednu knjigu u kojoj sam treba da odradim vrlo komplikovanu akciju u Photoshop-u, pa sam sve završio iz batch file-a (da, postoji verzija za windows) i rezultat iako nije Photoshop quality, bio je zadovoljavajući za ono što mi je trebalo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 17. 11. 2005. u 10:38.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat