Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 09. 2012.   #5
martinluter
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 02.05.2009
Poruke: 193
Hvala: 27
8 "Hvala" u 6 poruka
martinluter is on a distinguished road
Default

Ljudi hvala na odgovorima!

@akubra, malo je nezgodno to sa absolute pozicioniranjem, jer nikad ne znam koje je visine neki box i koliko ce ih biti, a kad je absolute, onda novi boxovi koji dolaze nece gurati stranicu na dole te ce boxovi novi ulaziti negde u kontajner i postajace nevidljivi, a samom kontejneru ne mogu da definisem neku visinu, jer ce biti promenljiva. Mozda postoji neko resenje i za to, nisam se susreo sa tim.

@Filip, nesto slicno sam primenio "clear:left", al verujem da bi i ovo tvoje pomoglo, znaci to je bilo resenje.

Br@nkoR, to su primeri koji su u stvari meni potrebni, dodatno otvaranje boxova nakon skrola stranice. Sa ovim "masonary" sam se vec susreo, trazeci resenje, ali se nesto nsiam snasao, a i ovo svoje sam zapoceo i malo fali da bude reseno. Tacnije radi u svim broserima, sem u crhome, gde delimicno radi.

Drugi problem koji sam naveo u prvom postu je resen sa ovim clear:left medjutim, vracam se opet na prvi problem, a tice se chrome-a i odnosi se na povlacenje boxova putem jquery-ja, na gore, ukoliko postoji prazan prostor izmedju dva boksa (jedan ispod drugog).
U samim boxovima postoji mala slicica (razlicite visine) i malo teksta.
Kod ucitavanja novih boxova ili ovih pocetnih koji se odmah prikazuju pre skrola strane, u svim browserima, u toku ucitavanja boxova, odmah se pravi prostor za slikicu koja ce biti ucitana te odmah dobijam pravu visinu boxa koja mi je potrebna za proracun rastojanja izmedju gornjeg i donjeg dok u chrome se se ne pravi odmah prostor za slikicu, vec se prikaze kao linija, pa se onda ucita slika. U tom slucaju dobijam nerealnu visinu boxa zbog cega dodje do preklapanja nekih boxova.
Hteo bih da pre proracuna razlike 2 boxa u visini i poziciji dozvolim tek kad se slika ucita, skroz otvori.
Pokusavao sam nesto sa jquery al mi nije uspelo, te ako neko ima neko resenje, dobro bi doslo.

Poslednja izmena od martinluter : 29. 09. 2012. u 09:37.
martinluter je offline   Odgovorite uz citat