Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 07. 2005.   #6
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Volim lagane alate koji se ne guše u šminkci...

Kod tekst editora mi je bitno:
- indentacija
- rad s blokovima teksta
- undo / redo
- search & replace
- multi document interface

Znači, nikakva pamet, farbanje, hintovi, riznice...

Probao sam NoteTab Light jer ga preporučuju ovi likovi iz Total Commandera, ali je veliki trash jer ne zna da radi s blokovima i samo 1 undo... Nema zatvaranja dokumenta s Ctrl + W, samo Ctrl + F4, a to mi je poseban zajeb - kao da su dosta toga odradili na svoju ruku, ne znam kako li su samo dobili preporuku TC ekipe?

Gledam sad sajt ovog TextPada, screenshot mi već govori da mi nije dopadljiv, jer je prisutno farbanje i biblioteke pametnih tagova... Da ne budem krivo shvaćen po pitanju farbanja koda - nisam (preterano) alergičan na to, ne smeta mi ali mi uglavnom ni ne koristi pa stoga to smatram za suvišnu pojavu, pogotovo što radim u više jezika (svaki svoju pamet ima...), ponekad u okviru istog dokumenta.

Na istom tom sajtu se nudi i WildEdit, a to je već aplikacija koja mi deluje ok. Doduše, nije tekst editor, već alatka za search & replace i nudi punu snagu za svoju osnovnu namenu - i ništa više. Kontra ovoga bi bio recimo ACDSee, koji je od najboljeg image viewera dogurao do glomazne budževine s mnoštvom opcija.
...
Moj tekst editor favorit je metapad, izuzetno lagan, naravno vezan na F4 Total Commandera - indentacija, blokovi i undo savršeni, basic search & replace (fali rad s regexp :-|..) i jedina mana je nedostatak MDI... Od par opcija što ima, izdvojio bih mogućnost izlaza iz programa na Esc (!), kao i postavljanje stepena transparencije prozora (u pozadini može da se gleda film, chat, help, desktop... :-))
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat