Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 12. 2009.   #31
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja ni sam ne znam da li cu je primiti, vrlo verovatno necu. Mene vise muci pitanje oko vakcinacije mog sina.

Alternativa onih koji nece da se vakcinisu je - nadaju se da se nece zaraziti a i ako se zaraze, da ce odlezati virus lakse ili teze, steci imunitet na isti i nastaviti dalje. To iz razloga sto je poznato da je 90% onih koji su ga dobili imali blage simptome, ili barem ne teze od sezonskog gripa.

Kada neko vec dobije svinjski grip onda mu vec nece dati vakcinu jer nece imati efekta, jer za stvaranje imuniteta od iste je potrebno oko 3 nedelje, a kod dece mladje od 9 godine, pre svega kod beba, cesto se to produzava na period od 6 nedelja, jer posle 3 nedelja od prve vakcine prime drugu vakcinu i nakon toga jos treba 3 nedelja da se stvori imunitet.

Inace, najteze stvari u zivotu su kada moras da biras manje zlo.

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku
Po meni je kljucno pitanje da li postoji alternativa?

OK svako moze da odluci da ne primi vakcinu i to je licna odluka, to stoji. Ali da li imas alternativu toj svojoj odluci? Desice se, da neko nije hteo da primi vakcinu i zarazi se virusom i koja mu je alternativa? Opet ce na kraju morati da primi vakcinu u koju god zdravstvenu ustanovu da ode na lecenje.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat