Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 02. 2012.   #5
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

+1 @mileusna za "iznenadni" uspeh na kom se radi 10 godina

Pre svega, svaka čast Vladi i ostatku ekipe. Što se tiče teksta, nisam siguran da prenosi stvari na pravi način, naročito rečenica "Za razvoj aplikacija na toj platformi uložio je 100.000 evra"

Dosta komentara se uhvatilo za to u stilu "odakle meni 100.000e", "da imam te pare i ja bi tako" i slično. Verujem da su stvari malo drugačije, i da nije uložio nikakve ozbiljne pare u inicijalni razvoj, već da je za prvu verziju uložio samo svoje vreme, a ovih 100k su došli iz zarade firme kad je jednom krenula prodaja i od tih para su dalje plaćani ljudi za razvoj sledeće verzije. Barem meni ovo deluje kao mnogo logičnija varijanta.

Pošto se ne bavim WP-om ne mogu da kažem koliko je takav servis koristan, ali sama činjenica da imaju 19000 korisnika i menadžuju skoro 100k sajtova govori da rade dobar posao.

EDIT:

Gledajući malo Vladimirov blog vidim da nisam baš u pravu. ManageWP je oficijelno lansiran tek skoro, tako da su pare uložene u razvoj došle od nekih drugih projekata. Po APR-u firma je solidno zarađivala već 2010 kad je osnovana, i to su verovatno pare koje su posle uložene. Kako god bilo - čestitam na uspehu!

Poslednja izmena od Gruja : 08. 02. 2012. u 15:49.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat