Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2010.   #33
Xpirit
Dejan Nikolić
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.11.2008
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
Xpirit is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Da li si to napisao iz tvog iskustva? Ako jesi, zanima me case. Za vecinu online medija to ne funkcionise bas tako. Npr. ja vodim vrlo posecen sajt pa kada se zovu oglasivaci nije da jedva cekaju da krenu sa oglasavanjem.
Naravno da imam case. I to zato sto je u firmi u kojoj radim nemoguce drugacije raditi. Imam sajtove koji recimo po AlexiRS nisu ni u prvih 400 a zaradjuju vise od 50% onih koji su u prvih 100. Ali, ja nisam ni pomenuo posetu kao komparativnu prednost. Ima puno sajtova koji imaju mnogo manju posecenost od Karika a verujem da zaradjuju jednako ili vise prema ulaganju (ili barem postoji mogucnost za to). Tvoj slucaj je specifican jer si, na zalost (ili na srecu, zavisno od ugla gledanja), u direktnoj konkurenciji sa Fejsbukom (svi mi ostali u indirektnoj) i moras da smisljas drugacije modele od pukog oglasavanja. I ti na sebe preuzimas dosta funkcija koje sam naveo pa ti se mozda cini da ih nemas ili da ne moras da ih imas.

U pravu si za specificnosti online advertajzing trzista ali, para ima ako ih potrazis. Mora se biti proaktivan i smisljati stvari "beyond" banera i prikaza.

Mileusna je u specificnoj situaciji. Servis je krenuo na vreme, izborio se za poziciju i sada ubire plodove i bez veceg dela infrastrukture koju sam naveo. Ali koliko jos news agregatora moze da plati svoje racune? Mozda je jos Peca sa Vestima uspeo ali na mnogo nizem nivou. Ostalih 10ak koliko ih je niklo, su daleko od toga i nema nagovestaja ni da ce se pribliziti.

Ali u realnosti, ne mogu ljudi da ocekuju da ce imati takvu poziciju (Naslovi). U 99.9% slucajeva nece. I moj zakljucak je da moraju da pocnu da shvataju da je ovo posao kao i svaki drugi. Da je potrebno ulagati novca, rada, vremena i da je veca mogucnost da propadnes nego uspes. Upravo iz razloga koje si naveo.

Da li je moguce napraviti sajt, ne zaposljavati ljude, ne placati plate i ziveti od par stotina evra umesto da radis negde za toliku platu? Jeste. Ali ne pitaj onda koliko placaju, vec kao sto rekoh budi srecan sto si na medija planu.

Citat:
Nema svako ni mogucnost da napravi servis vec mu je lakse da pise klasican sadrzaj.
Neka bloguje onda. Ili otvori kiosk sa virslama.
Xpirit je offline   Odgovorite uz citat