Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 01. 2009.   #14
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Markok: Ni ja nisam bas siguran da Beta preti praznom puskom. Ukoliko smatras da preti praznom puskom pravdu mozes da potrazis na sudu. Ne znam da li si advokat pa si onda odlucio da dajes strucne analize raznih clanova zakona ili si od onih koji misle da se ekonomijom i pravom moze svako baviti.

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
zaista bez zelje da uvredim nekog [inace i Bizinger i Aleksa su mi prijatelji], mislim da bi danas svi zeleli da naprave neki svoj agregator vesti i imaju po 50k poseta kao naslovi.net i vesti.rs.
Neces nikog da uvredis . Kao sto je bio slucaj sa sajtovima za poslove, pa onda za social net sajtove pa sad za agregatore - na svakom je da pokusa da nesto uradi. Ja sam isto u prilici da vidim da se svakih 15 dana pojavi novi "social net" ili community sajt, so what? Nemam nista protiv, neka se ljudi trude, to moze samo da koristi. Ti si Vesti pokrenuo pocetkom prosle godine ako se ne varam i zaista svaka cast na uspehu. Medjutim da si posmatrao stvari tako da "svi vec koji hoce da prate vesti na jednom mestu to vec rade preko Naslova" (sto je tada i manje-vise bilo tacno) onda verovatno i nikad ne bi napravio tvoj sajt.

Citat:
druga stvar koju uvidjam je da ljudi otvaraju agregatore sa filozofijom "stavicemo neku joomla rss agregator komponentu, ubacicemo 50 izvora, i imacemo desetine hiljade poseta dnevno"....
Slazem se da ne ide to bas tako iako neki pisu kako je "nista lakse napraviti RSS agregator". Verovatno su i u pravu ali razlika izmedju RSS agregatora i uspesnog RSS agregatora je ogromna, sto vazi i za ostalo. Nije svaki auto isti samo zato sto ide na 4 tocka.

Citat:
savet za ljude koji planiraju agrergator - nemojte ulaziti u ovo tek tako, jer su male sanse da ce vam to poleteti ako nemate snaznu zaledjinu i veliku posvecenost tom poslu.
dokaz - u Srbiji postoje vise od 10 agregatora... mozda cak i 15... a priznacete da ste culi za svega 2-3.... pa je pitanje prosto - zasto uopste niste ni culi za ostalih desetak...
Slazem se i za SEO i za backlinkove.

Sto se tice saveta da se ne prave agregatori, ja ne bih to savetovao. Ja savetujem da svi koji zele nesto da rade na Internetu, a to vazi i za sve stvari u zivotu, neka urade. Za neke ce se pokazati da je to bila prava odluka a neki ce da nauce lekciju na tezi nacin. Ali zasto u startu nekog ogranicavati i davati savete da ne rade?! Bitno je da mi sami radimo svoj posao onako kako najbolje znamo i umemo, sta god to bilo, a to da li ce i sta ce neko drugi da rade to treba da bude prakticno nebitno.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat