Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 02. 2007.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

FIR je super stvar, ali nazalost meni ne pomaze.
Dizajner je zapeo da ima naslov u nekom sumanutom fontu, a u pitanju je dinamicki text iz baze.. tako da moram sIFR da koristim..

trenutno sam resio problem u stilu Alexandara Makedonskog, tako sto sam iskljucio skript za IE, a na ostalim browserima radi... ali koliko vidim ljudi na netu tvrde da im sve lepo radi, pa bih voleo da mi neko pojasni kako se pravilno ukljucuje sIFR u dokument, posto mozda gresim negde.

Ja sam uradio sledece:
1) dodao sam ona 2 CSS-a i sifr.js u head dokumenta
2) dodao sam replace komandu u dokument pri kraju dokumenta (iza elementa koji treba zameniti):
Kôd:
<script type="text/javascript">
	if(typeof sIFR == "function"){
		sIFR.replaceElement("#sifrhead", named({sFlashSrc: "/sifr/bellevue.swf", sColor: "#4677a6",sFlashVars:"textalign=center"}));
	}
</script>
Sa ovim lepo radi u FF i OPeri, ali ne i u IE...

U helpu se pominje mogucnost da se replace doda u sifr.js, i da ce onda navodno da se izvrsi tek na onload. Ovaj deo mi bas nije jasan, gde tacno u sifr.js dodati sIFR.replaceElement() ? Da li ispred sIFR.Setup() ili iza ? Ili treba dodavati u onu ogromnu funkciju?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 02. 2007. u 12:14.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat