Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 07. 2006.   #15
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
kad se forkuje u perlu nasledjuju se i FD, tako da bi trebalo i konekcije da se naslede... ali mislim da su takve stvari opasne da se rade, cisto sumnjam da je mysql konekcija thread-safe, ko zna sta bi se desilo kad bi krenuo paraleno da pises iz vise procesa u istu konekciju...

Uzgred mislim da je Godza mislio na situaciju kad dva korisnika istovremeno pokrenu dve skripte (odvojene procese) koji su konkurentni, a ne da jedna skripta kreira 2 procesa... a to nije problem, eventualno treba odradti lockovanje ako se proveravaju neki uslovi pre akcije (tipa da li postoji neki record, mora prvo da se lokuje, proveri, pa doda novi record, inace bi moglo da se desi da se paralelno urade 2 provere, obe ne nadju nista i onda obe dodaju record... imao sam taj problem sa PayPalom posto on posalje ponekad u periodu od par sekundi po 5-6 IPN notifikacija za istu transakciju... imao sam stalno dupikate u bazi zbog toga, dok nisam shvatio sta se desava...)
Da mislio sam na 2 apache thread-a (srpski receno 2 lika insertuju korisnika u isto vreme)
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat