Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 06. 2007.   #4
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao boccio Pogledajte poruku
Mozda nisam pravilno shvatio, ali kakve veze ima ugovor sa PDV?
Ako je to ono sto mislim da jeste, informaticke usluge za inostranstvo koje mozes da podvedes pod "obradu podataka" i izradu softvera su oslobodjene PDV-a, a tu ti je dovoljna obicna faktura, nikakav ugovor ti ne treba...
Na usluge se ne obracunava PDV ali mislim da svaka faktura mora da bude propracena sa ugovorom na osnovu koga se i izdaje. Barem je ovo bila informacija kada sam se raspitivao o nacinu poslovanja odavde. Da li je bas tako i da li ovo neko kontrolise zaista ne znam ali bi voleo da znam jer planiram pokretanje doo-a u skorije vreme. Da li ti jednostavno izdajes fakturu za pruzenu uslugu i na osnovu toga imas pokrice za priliv iz inostranstva bez pravljenja ugovora? U vreme kada sam se raspitivao imao sam nesto kompleksniju situaciju jer mi je payment processor bio samo posrednik pa se ugovor o kupovini uspostavljao izmedju mene i krajnjeg kupca. Sada je drugacije, payment processor direktno stupa u ugovorni odnos sa krajnim kupcem (nesto kao ovlascenji reseller) sto je verovatno jednostavnije za papirologiju jer bi ugovor uspostavljao samo sa njim a ne pojedinacno sa svakim krajnim kupcem. Ovde se takodje postavlja pitanje 'usluge' koju ja 'pruzam' payment processor-u i da li bi postojeci ugovor sa njima radio posao (pretpostavljam da bi isti trebalo prevesti i overiti ovde).
rex je offline   Odgovorite uz citat