Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 07. 2011.   #1
spezia
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 21.05.2010
Lokacija: Nis
Poruke: 54
Hvala: 24
450 "Hvala" u 10 poruka
spezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished roadspezia is on a distinguished road
Default Kako najbolje uciti programiranje- copy paste ili ...

Imam sledeci problem. Inace junior sam, a voleo bih da mi seniori odgovore na ovo pitanje, iz svog bogatog iskustva.
Recimo uradim neki projekat pre par meseci. Ako mi neka logika treba u novom, ja se setim gde sam radio, pa lepo copy paste, i prepravim sta treba. Ovako ustedim na vremenu i produktivniji sam. Ali ako nesto ne radim 3-4 meseca, e onda je moje znanje slabo. Vratim se na projekat i setim se sta kako ide..
Sada kada dodje na red treci projekat ja uradim isto. Ali uhvatim sebe u neznaju. Recimo sednem za drugi komp , gde nemam ranije projekte. Ja brzo ne mogu da uradim, vec ce izgledati kao da radim prvi put.. Jer u programiranju ima dosta sitnica i fora.
Ja bih vise voleo da malo vise kucam iz glave, a za taj postupak sam malo lenjav, mozda malo vise, pa mi je laksi onaj copy paste.
Da li je ovo dobar nacin ucenja programiranja, ili pogresno se 'razvijam'.
Npr: uzmimo Wordpress i php. Ja znam neke funkcije napamet i to je ok. Ali kada radim sa komentarima, ili kako se kreiraju shortcode, ja opet odem na copy paste.Ovo je primer da ne ispadne da ne znam napamet da napisem echo, the_title() ili neku funkciju.... Da podsetim da neki editori dozvoljavaju prepoznavanje funkcija, pa ti sami ponude spisak sta si zeleo i ti izaberes. Problem je sto ja ne naucim za sledeci put, nego i dalje idem na foru 'izaberi'.
Znaci kako treba uciti programiranje ? Da li nesto sto je predjeno treba da bude nauceno i zapamceno da sledeci puta se tek malo nesto pogleda a ne sve i da vise radi copy/paste?
spezia je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" spezia za poruku: