Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2009.   #55
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

samo treba znati sta ti je cilj, pa odabrati alat za to. Ako neces menjati bazu, zasto bi onda koristio db apstrakciju koja svaki poslati upit prvo preparsira na sitne delove, prilagodi trenutnoj bazi, pa tek onda posalje. Em je sporo, em ume da bude uzasno ogranicavajuce..

Recimo dok sam radio na Vivvu sam imao milion puta probleme sa MDB2 klasom koja ne podrzava razne mysql ekstenzije standardnog sql-a. Pa onda, kad radis paginaciju, umesto da posaljes jedan upit koji ce ti odmah vratiti i koliko ima rezultata, ti moras da saljes 2 upita, kad kreiras tabele u instaleru, malo radis preko MDB2 , a malo moras rucno da pravis upite, jer neki tipovi podataka nisu podrzani, jer nisu standard...

A da povezem ovu pricu sa FW, moja glavna zamerka vecini koje sam video je sto idu presiroko i preambiciozno u smislu da budu sve za sve situacije. To naprosto (jako cesto) ne pije vodu, i onda umesto da nesto brzo odradis u 3 linije koda, moras da se rves sa samim sistemom, pises kontrolere, hookove, napravis 4 klase da bi uradio najprostiju stvar.

To naravno nije problem FW kao koncepta, nego konkretnih realizacija koje su na trzistu... nista dok ne napises sam svoj... with blackjack and hookers
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku: