Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2009.   #59
pkrstic
profesionalac
Qualified
 
Avatar pkrstic
 
Datum učlanjenja: 06.09.2007
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 109
Hvala: 21
11 "Hvala" u 11 poruka
pkrstic is on a distinguished road
Default

Da se vratim na osnovno pitanje, radm u CI i ZF.
Prednosti CI su ti naveli, a mane koje meni smetaju su:
  • PHP4 kompatibilnost (nema auto loada i magic funkcija)
  • nema gotove Authentication klase
  • relativno spor razvoj
  • relativno slaba striktnost u nazivima
  • losa reseno pravljenja osnovnih klasa
Na CI se odlucio zbog togo sto mi je najvise licio na kod koji sam sam razvijao i upotrebio, ali na kraju sam digao ruke jer je logika bila da ce nekoliko hiljada ljudi pre naci gresku u nekom parcetu koda , nego sto cu ja videti to isto u svom. Ne slazem se sa bluesmanom do moram da znam kako funkcionise kod da bih ga koristio, jos manje me je interesovao Smarty. Bitno je da radi ono sto se od njega ocekuje i na nacin na koji se ocekuje.
Takodje smatram da je Smarty gubljenje vremena, i da je dovoljan cist php. Da se razumemo Smarty je dobro zamisljen ali po mom misljenju nepotreban, jer dosad niko dizajnera nije naucio da kodira, kao so ni jedan porgamer nije postao dobar dizajner, cak sta vise ne bih ga preporucio pocetnicima jer im je tesko da shvate kako to funkcionise.

Kohanu sam isprobavao ali me je razocarao njen View, koji ne funkcionise onako kako sam ocekivao. Mozda nisam dobro radio. Ostalo joj je ok, ima ACL, module i ORM.

Cela ova rasprava oko toga da li je ORM potreban ili nije zavisi od potreba i znanja korisnika. Onaj ko zna da napise dobar sql nece koristi orm, stvar izbora.

U firmi koristimo Zend, koji radi na sajtovima koji imaju 15M poseta mesecno. Ono sto mi se svidja kod Zenda je velika modularnost i mogucnost podesavanja. Ne svidja mi se sto svi tutorijali lose pokrivaju sam pocetak i podesavanje.
pkrstic je offline   Odgovorite uz citat