Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 04. 2011.   #56
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
@mileusna: Uzmi sledeći primer: ja sam npr. [glup/blesav/mazohista/beskrajno verujem ljudima] i ne zaključavam kuću. Da li to automatski oslobađa krivice provalnika koji je to iskoristio i orobio mi gajbu?
Ne razumem sad baš paralelu koju praviš?! Niko neće Limundo osloboditi krivice ako im neko uzme te podatke i zloupotrebi ih, ili ih oni sami za nešto zloupotrebe. To što sam im dao podatke, dao sam im za tu namenu provere identiteta i zaštite u nekom slučaju transakcije i sl. niko im nije dozvolio da ih zloupotrebljavaju.

Mislim rizici uvek postoje. Eto moja lična karta je bila u hotelu dva dana, možda su sada otvorili na nju dve firme i prijavili me lažno na Limundu, ključeve od kola ostavljam u servisu za pranje automobila pa dođem posle da ih uzmem, ti ostavljaš otključana vrata... Ali i ti i ja verujemo da se ništa loše neće desiti. Ako ćemo da živimo u paranoji, onda bolje i da ne izlazimo iz kuće...

Meni je samo taj Limundo potpuno benigni primer u odnosu na papirologiju i smaranje kroz koje prolazimo u državnim institucijama gde moramo nešto da završimo (aukciju mogu da pokrenem na nekoliko sajtova, ali auto mogu da registrujem samo u SUP-u).
mileusna je offline   Odgovorite uz citat