Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 11. 2005.   #31
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Ja radim na internoj aplikaciji koju koriste u jednom ministarstvu Ontarija (tu sam zaposlen). Front-end je JSP/Java, messaging server je Java, novi delovi se rade i u Javi i .NET-u (radi se svašta: web servisi, novi delovi za front-end i još ponešto vezano za dovlačenje podataka iz starijeg Clipper dela). I to što se (ASP).NET-a tiče, baš se koristi C#, mada ne vidim da bi nešto bilo različito da smo se odlučili za npr. VB.NET. Stvar je da C# ima sintaksu sličnu Javi i ostalim C-like jezicima, pa je onda prirodniji izbor.

Ne mogu da uporedim Javu/JSP/C#/ASP.NET sa Ruby, jer Ruby nikad nisam koristio, ali ne vidim kako stoji izjava o tome da je smešno koristiti C# za web razvoj i kako bi pominjanje "ASP.NET" trebalo da "ring some bells".

Za Ruby sam čuo, verujem Iliji da je tehnički dobar, ali nigde u oglasima za posao koje redovno pogledam nisam video isti pod "Must have" ili bar "Nice to have".

Jednostavno, tehnički argumenti nikad nisu bili razlog osporavanja Ruby-ja na ovoj temi, kako mi se čini.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 08. 11. 2005. u 01:37.
degojs je offline   Odgovorite uz citat