Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 01. 2008.   #22
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
A mogu taman toliko da je Python tek treći programski jezik po zastupljenosti u Google-u
Taman toliko da su unajmili kreatora Pythona da radi za njih Nadam se da se slazes da nisu svi skripting/dinamicki jezici za isti kos zar ne? Ima nekih koji ovih dana dobijaju namespace-ove a ima nekih u kojima je i string literal objekat ... Sa prostima pises proste skripte a sa mocnima mozes kako treba da implementiras i vrlo interesantne koncepte ... design patterne itd

Citat:
Originalno napisao jablan Pogledajte poruku
@Misha: DSL? Ako misliš na ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Domain-...mming_language bojim se da ne mogu mnogo da kažem, pošto Ruby koristimo kao i druge general-purpose jezike (samo efikasnije ).
Mislim na to, al me zanima i to za efikasnije deo

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Dok sam radio u "jezičkoj industriji" naučio sam nešto Rubija i probao da nagovorim lingviste da batale Perl i da mi se pridruže, ali im nije padalo na pamet da me poslušaju.
Sta si davao kao glavni razlog za prelazak na Ruby bas me zanima? Stvarno mi je cudno da neko ne izabere Ruby pre Perla, jedino ako iz nekog razloga ne moze ...

Poenta je da Ruby zaista ima neke jedinstvenosti koji ga cine vrednim ucenja ... objektna orijentisanost bez presedana, sintaksa koja omogucava citljivost code-a kakva se retko vidja, naravno i Rails koji je evo preziveo i uzase hajpa i gura napred ... Hajp je buka ni oko cega ... a kad se pojavi 50 Java i 50 PHP klonova Rails-a to definitivno nije buka ni oko cega ...
__________________
Yahoo, Bebo, Woofy … Technology businesses must cut the baby talk, you’re a multi million corporations not a stuffed animal. Grow up, if I wanted to see uncaring money making machines with cutie names I’d go to a strip club. - Bill Maher
Misha je offline   Odgovorite uz citat