Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 01. 2006.   #51
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Je li? A sta je finalizacija u Adi i Javi? Mislis na malloc pa da sabiras i oduzimas poenter kao u asembleru? A to nece ni u Adi mozes samo da dealociras memoriju ako si siguran da ti instanca ne treba (inace se finalizuje automatski) a kako znam Java je to preuzela od Ade i C++. I u Javi i u Adi imas inicijalizaciju i finalizaciju. Ne znam da li u Javi moze da se dealocira memorija prakticno za zivota instance koja ju je alocirala, ako ti ne treba (bibliotecke funkcije npr.).

Citat:
A ako ti baš treba da remote "vrtiš" real-time aplikaciju rešenje postoji pooodavno - XWindows . A i Win ima nekakvu implementaciju tog tipa.
Hoces bas da zaradis? E pa treba jedan plugin kao Audioscrobbler. Treba Skype. Zamo, nismo se setili na vreme. To je buducnost. Sto se tice XWindows overhead mu je suvise veliki i trazi mnogo brzu vezu (100Mbit) jer ne prenosi sliku vec funkcije koje se crtaju/renderuju na klijentu, a mislis da ce Yahoo i Google da prihvate Terminal Services kao resenje (tj. da kapituliraju?) Ne bih se kladio.

Ovo gore sto sam ti rekao za alokaciju i dealokaciju memorije na Adi vazi od MIL-STD-1815 standarda koji je usvojen 10 Decembra 1980 (Ada Bajron je rodjena 10 Decembra 1815). To sto je C kao i Asembler ja nisam kriv. Ni u paskalu to nemas a valjda ni u moduli-2 ka direktno zvrljas po memoriji.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 15. 01. 2006. u 20:48.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat