Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 10. 2006.   #11
dootzky
profesionalac
Professional
 
Avatar dootzky
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: beograd, srbija
Poruke: 271
Hvala: 32
10 "Hvala" u 7 poruka
dootzky is on a distinguished road
Default

pa pazi, koliko ja znam, "profesionalac" je svako ko je placen za svoj posao, tj. covek koji radi specifican posao i dobija pare za to.
definicija mozda zvuci glupo, ali tako je. kapiram da to potice od "profesija" pa "profesi"onalac, jel'?

anyway, da ne mudrujem previse, ovde se verovatno misli na "stepen" profesionalizma, ono tipa ko je Guru a ko je n00b i slicno...

a onda moram da se slozim sa Pedjom, sustina je iskustvo.
ne mozes nista da savladas i da budes gosuProExpert, osim ako ne zivis na tome, barem 14h dnevno, da ga jedes i gutas, samo to to to i to... ali ako to i volis, pritom si i placen, do jaaaaja!!

ista stvar ti stoji i za sve ostalo u zivotu, zar ne...? tesko ce neko da postane "do jaja profi klavijaturista", osim ako ne svira 0-24h... nece mu pomoci ni knjige ni casovi ni saveti i ostalo, osim ako on to ne radi jako jako, i jos jednom jako puno.

to je taj neki trip.
predlazem da pocnes sto pre, a naravno poslusaj ove jos starije i isqusnije momke sto ti pricaju, posebno ovo za strukturu koda, komentarisanje, model objektnog pristupa problemu i sl... i ja sam jos mlad i ucim, al' eto.. trudim se. i stvarno sam svaki dan 8+4h na kompjuteru (posao + kuca[honorarno]) (12h?! vau.. uzasno..)

anyway -> happy programming!

poz svima,
dootzky

p.s. ovo je moj 1. post
dootzky je offline   Odgovorite uz citat