Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 07. 2010.   #45
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Znam nekoliko ljudi koji su isplaćivani po 100-200.000 dinara za 042 pre nekoliko godina. Tada je moglo nešto da se napravi. Isto tako znam da su se raspadali od posla tako da i nije neka zarada za uloženi trud.

Dakle za neki pristojan džeparac treba između 5-10.000 posetilaca dnevno? Koliko ja razumem, za toliku posetu treba ozbiljan trud uložiti. Ima li onda smisla sve to?
10 000 poseta donosi oko 10 evra dnevno a to je dalkeo od dzeparca za nase Srpske uslove. Neki za toliku dnevnicu rmbace ceo dan na gradjevini fizikaliju na suncu i po kisi. 30 000 din plata je itekako prihvatljiva u srbiji i pozeljna za 80% gradjana stim da bi ljudi pristali da rmbace musku za te pare a preko interneta se svrckas okolo a pare samo cingele cingele svaki mesec.

Danas zaradjuju preko internet sajtova samo oni koji poseduju sajtove stari po 7 i vise godina jer imaju po defoltu sada tu posetu a novi sajtovi samo od onih vlasnika koji su SEO eksperti koji za vrlo jake kljucne reci nabudze se na prvoj poziciji google pretrazivaca. Naravno i oni koji imaju gomilu pocetnog kapitala pa su spremni da daju velike sume novca za reklame na jakim domacim sajtovima i na google adwords.

Znaci onaj ko je bez kinte u dzepu ostaje mu da bude SEO strucnjak i to pravi a ne nabedjeni i da pocne da zaradjuje preko sajta.

U Srbiji na srecu ima jedno 10 do 15 pravih SEO strucnjaka (posto sam izbrojao toliko njih sa kojima se macujem na google) tako da za njih nema zime. Mislim da sam i ja medju njima (sala mala)

Po meni je osvajanje jakih kljucnih reci najisplativije i najlakse na internetu do zarade. Jer jednom osvojeno prvo mesto donosi posetu najmanje jedno 2 meseca a da nista ne radis. Za to vreme juris drugu kljucnu red i sve tako. Znaci iz dana u dan sve ti vise raste poseta a granica je mozda nivo od 200 000 unikatnih poseta dnevno. Sve drugo je rmbacenje samo tako. Na primer ako imas neku web prodavnicu treba da radis na nekoliko frontova, da organizujes i odrzavas aktuelnim sajt, da vrsis promociju sajta, da nabavljas robu, da isporucujes robu, pa ako se poveca poso da zaposlis jos kojeg radnika itd itd. Znaci raste prihod ali rastu i troskovi. Ovako preko SEO sve sam radis, poseta svakodnevno raste a i zarada a troskovi gotovo nula (ako ne racunamo placanje hostinga).
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 07. 07. 2010. u 15:52.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat