Tema: Google.me
Pogledajte određenu poruku
Staro 02. 09. 2009.   #58
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata Pogledajte poruku
Еееее, сад си ме убедио - потпуно природна и рационална ствар
Nisam ja tebe ubeđivao bilo šta, jer ni sam nisam ubeđen u nešto, osim u ono što nauka može da verifikuje. Samo sam se nadovezao u priči, jer mi je nekako izgledalo da bluz malo više to (reinkarnaciju) opisuje kako je to mislim češće kod hinduista - a to nije slučaj kod budizma.

Citat:
Ајде пробај још да је "научно докажеш" па ћемо сви у будисте...
Svašta. Ono što ja opažam, jeste da takva priča budista ima donekle sličnosti sa teoretskom fizikom ovih godina. A to je meni interesantno, ali ne u smislu: "Au, to je to - budizam znači," nego jednostavno da ima neke sličnosti sa naukom, sigurno više od.. npr. hrišćanstva.


Npr. baš što se tog ciklizma prirode tiče, evo npr. jedne interesantne teorije koju predlažu 2 poznata teoretska fizičara, knjigu sam čitao ranije ove godine: Endless Universe.


Citat:
For theoretical physicists Steinhardt and Turok, however, that bang is but an echo, resounding within a bold new cyclical theory of the cosmos.
..
According to this theory, the Big Bang was not the beginning of time but the bridge to a past filled with endlessly repeating cycles of evolution, each accompanied by the creation of new matter and the formation of new galaxies, stars and planets.

Inače, čini se meni da ti nisi baš u toku sa teorijama koje poslednjih godina predlažu fizičari, pa da ti preporučim nešto drugo osim ove gore knige (koja je inače meni kasnije postala malo dosadna jer je ipak, čini mi se, namenjena fizičarima).

Michio Kaku je napisao nekoliko odličnih knjiga kako bi teoretsku fiziku približio običnim ljudima, pa preporučujem "Parallel Worlds." Naslov knige jeste malo (više) bombastičan, ali je knjiga odlična i vrlo interesantna. I obrađuje mnogo zanimljivih detalja iz istorije, itd. Prva liga.

Inače, autor je vrlo poznati teoretski fizičar (i npr. jedan od ljudi koji su izveli neke značajne formule za string teoriju), a ideja da je naš univerzum samo jedan od mnogih koji se rađaju i nestaju paralelno i besprestano kao mehurići sapunice (ili kao ključala voda, kako rekoh) - i to čak možda jedan iz drugog, njemu izgleda sasvim verovatna, pa tako da mali ja ne vidim razlog da odbacim takve teorije.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 02. 09. 2009. u 07:38.
degojs je offline   Odgovorite uz citat