Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 05. 2006.   #7
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Nisam se spremao da pišem esej, ali kad me vučete za prste.

Sve zavisi od ugla iz kojeg gledaš, pre svega sam mislio na tzv. "web aplikacije", sajtove koji su bliski desktop aplikacijama. Html jednostavno nije pravljen da služi za kreiranje interfejsa za aplikaciju koja radi tako nešto.

Da navedem primere koji su mi prvi pali na pamet:

1. Iole složenija forma za unos podataka zahteva da ako nešto čekiraš, ili izabereš iz kombo boksa stavku broj 14, da se nešto desi sa kombo boksom levo i/ili se promeni slika i natpis desno

2. WYSIWYG editor
Ilija said: "Nešto slično vBulletinovom editoru, samo da radi u WYSIWYG "modu"."

Rešenje postoji, post back, ili dhtml + javascript, u drugom slučaju malo više javascript-a i to tek od skoro u većini browsera.
Takve stvari se u svakom iole ozbiljnijem alatu za razvoj desktop aplikacija rešavaju bez ikakvih problema. Jednostavniji WYSIWYG editor možeš za windows da napraviš za dan dva...

Sa druge strane klasičan html odavno ne daje maksimum ni u drugim poljima. Evo jedan članak na tu temu Reviving Advanced Hypertext.

Mogu sad da pišem zašto mi se ne sviđa <form> tag i kako bih ja voleo da to izgleda, ali da ne davim više, html ćemo svi da koristimo jer je standard. Kao što svi koristimo i ružne, sive, porcelanske šuko utikače iako znamo da može da se napravi bolji, ali šta onda raditi sa svim tim peglama?
BraMom je offline   Odgovorite uz citat