Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 05. 2009.   #1
Bojsi
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 24.01.2007
Poruke: 92
Hvala: 1
802 "Hvala" u 15 poruka
Bojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished roadBojsi is on a distinguished road
Smile Obrada gresaka prilikom unosa od strane posetioca

Pozdrav,

Vec neko vreme imam problem u vezi obrade gresaka nastalih prilikom unosa od strane posetioca.

Do sada sam radio to na sledeci nacin:

Kada korisnik popuni polja i klikne na Submit, obicno se procesira fajl tipa actions.php gde se validiraju vrednosti polja za unos i onda se ili pojave greske ili se nastavlja sa obradom (recimo korisnik se loguje na sajt).

Zanima me kako da u slucaju da ima gresaka se "vratim" na stranu gde se vrsio unos i plus pokazem koje greske su se pojavile. Nadam se da me razumete. Pored polja bih napisao koja greska je nastala i eventualno obojio taj tekst crvenom bojom.

Uspeo sam da napravim da se greske "prenose" preko URL-a, ail nazalost ne mogu da saljem niz sa greskama preko URL-a jer koristim .htacces da napravim "lepe" URL-ove.

Da li imate predlog kako ovo resiti, mozda nesto moze preko $_POST-a i sl.

Mogao bih nesto da uradim preko Ajax-a, tj. ne bih ni napustao stranicu u tom slucaju, ali onda mi nastaje problem kada neko nema podrsku za Ajax. Mogu da otvorim stranicu koja ce prikazivati Greske, ali mi se cini da je dosta intuitivnije da se vratim na stranicu unosa i tu prikazem greske, da korisnik odmah moze da ih ispravlja.

Pozdrav i hvala!
Bojsi je offline   Odgovorite uz citat