Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 07. 2006.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Unhappy SEO & password protected content

Hm, imam problem:

dobar deo sajta je vidljiv tek nakon logina usera.
Ustvari to je bar 90% sadrzaja (a ima ga)

Pitanje je:
Kako uraditi sajt a da je text indexable (al sam ga sklopio)?

reshenje 1)
da li je nekako moguce "automatski ulogovati" google & Co. T.j., ne da li je moguce (otprilike mi je jasno kako bih to mogao da izvedem), vec da li je to po google terms & cond.

Znam da se ponuda sadrzaja koji je spremljen specijalno za crawlere ne tolerise, ali ovde je slucaj drugaciji

svestan sam da ce na ovakav nacin ljudi moci da citaju sadrzaj iz google kesha (ili pak ako laziraju user-agent-a), ali recimo da je to manje zlo ...

reshenje 2)
staviti ceo content u hidden div, a u visible samo ono sto je dozvoljeno za videti
E, sad, kako se google odnosi ka sadrzaju koji je u hidden divovima?
Takodje, jasno mi je da ja opet saljem svakom posetiocu i sadrzaj zbog koga bi se on trebao ulogovati, ali pretpostavimo da je prosecni visitor nedovoljno vesht da pronadje text...

reshenje 3)
uzeti unique reci iz teksa, uraditi random onih koje su uze od 3 slova (recimo) i natrpati u neki keywords, alt, title, description, summary, sta vec ...


Svaki predlog je pozeljan.


P.S. objasnio sam vec klijentu da "ne moz' to bez kabla", ali nemam napretka na tom polju

Poslednja izmena od robi-bobi : 05. 07. 2006. u 17:31.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat