Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 08. 2005.   #19
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Možda ti pomogne još jedan (domaći) case koji sam čuo pre nekoliko godina:

Neki lik je bio na AAEN-u (možda Miloje zna kako se zove čovek, bio je tamo) i ispričao je kako je prodavao svoj software tako što je napravio više srodnih proizvoda (proizvodi koje kupuje ista ciljna grupa) i napravio je sajt - direktorijum gde je radio review različitog srodnog softvera. Tamo je na adekvatan način (ne preterano) promovisao svoja rešenja. Kako mu je prodaja značajno porasla, napravio je još nekoliko sličnih sajtova sa uključenim provizijama od ostalih firmi, online magazin iz specifične oblasti, i sl.

Drugim rečima, video sam Boccio da ti spominješ u drugom kontekstu izradu više sajtova (SEO), ali štos je da upravo to radiš sa veoma adekvatnim sadržajem i ciljem koji nije SEO, nego unapređenje prodaje.

Razmisli ozbiljno o varijanti da ti neki od referentnih časopisa/sajtova uradi review komponenete, uzmi i piši članke iz te oblasti i šalji na mesta koja primaju članke po principu sindication strategije (kao npr. ClickZ), i koristi PRwire sisteme kao što je www.prnewswire.com. Za to su ti potrebne novosti u tvom programu, koje i donose dodatne pare, kako si i sam video, ali donose još ponešto...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat