Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 05. 2008.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kesiranje je jako vazno ako ima puno kategorija. Imam jedan sajt gde je klijent napravio preko 1000 kategorija koje idu do 6. nivoa u dubinu. Ja generalno pokupim sve kategorije i onda ga promuljam, napravim stablo preko rekurzije i sacuvam u cache file kao obican php array.

Kase se regenerise samo kada on iz administracije promeni nesto u kategorijama, doda novu, izmeni postojecu ili obrise neku.

Ako ima malo kategorija, onda i nije kriticno, mada je lepo da se kesiraju te stavke koje se ne menjaju cesto. Opet, zavisi i od posete, ako ima 10 ljudi dnevno, nema ni neke potrebe za kesiranjem.

Ja sam inace isao "ne-skolski", pa sam u svakoj kategoriji napravio dodatna polja, pored parent_id koji je id "roditeljske" klategorije, imam i "parents" koji drzi sve "roditelje" te kategorije do glavne kategorije, pa tako ako imam kategoriju koja je u 4. nivou, u parents stoji "9,125,903".

Pa ako hoces da prikazes celu granu do vrha radis SELECT * FROM cat WHERE cat_id ON (parents), kao sto rekoh nije skolski ali ubrzava posao.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat