Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 09. 2011.   #5
slavkan
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.08.2010
Poruke: 201
Hvala: 10
640 "Hvala" u 14 poruka
slavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished roadslavkan is on a distinguished road
Default

Mozda sam se pogresno izrazio ali treba da upisem podatke i u jednu i u drugu tabelu, ali logicno je da prvo upisem proizvode (id naziv i stanje) u tabelu proizvodi pa onda da upisem (Kategorija_idKategorija,Proizvod_idProizvod) u tabelu kategorija_proizvod. Kategorije su prethodno upisane.

A kako doci do Kategorija_idKategorija, pa da sa $_POST kako bih mogao drugacije? Da li mozda postoji neko bolje i prakticnije resenje od ovoga? Dakle ja uglavnom moram da omogucim administratoru da on moze da dodaje proizvode u tabelu proizvodi i da ih rasporedjuje po kategorijama, a to ce da uzrokuje da moram da popunjavam i tabelu kategorija_proizvodi sa id-ovima od proizvoda i kategorija jer je to valjda sustina normalizacije, da izbegnem dupliranje podataka itd.

Jos jedno pitanje, zasto nije pametno koristi mysqli ? Da li ta funkcija bukvalno omogucava istovremeni upis u obe tabele? Meni to i ne treba, zar ne?
slavkan je offline   Odgovorite uz citat