Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 12. 2005.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Kako god. Koje je onda tvoje objašnjenje?

Pogledaj oko sebe i vidi kakve sve besmislene stvari ljudi rade. Doduše, ti si čovek koji je izjavio da ne konta zašto ljudi stavljaju Get Firefox, Get Thunderbird, Made with Mac i slične stickere na svoje sajtove / u svoje potpise tako da me tvoj stav nimalo ne čudi. I pored toga ljudi to i dalje RADE bez obzira koliko se to tebi besmisleno činilo

Gomila maloumnika tera inat zdravom razumu? Yea, right!
Ilija, na žalost (ili na sreću) svet se ne sastoji od web developera.

99,99% ljudi na ovoj planeti baš zabole za "get firefox" i ostale stvari. Ti malo živiš u nekom svom svetu i misliš da je svima vrhunac zadovoljstva da kodiraju celu noć u nekom studentskom centru ili nešto slično.... Pitanje je šta je tu maloumno a šta je zdrav razum na koji se pozivaš?

Po meni, ti koji to rade su geekovi prvoklasni ako nisu plaćeni za to. Google na primer to radi iz čiste računice, što bi on bio bolji od Microsofta.

Ne razumem uopšte (komunističku) filozofiju: oni rade, imaju pare, bolji su od konkurencije na razne načine, - zaključak: oni su zli. Pa to je sama definicija kapitalizma. I šta to Google radi drugačije? I oni kupuju druge (manje ili veće) firme, i oni guraju svoje proizvode agresivno, i oni žele da dominiraju planetom, i oni rade za pare koje ti i ja ne možemo ni da zamislimo. Zašto je tu neko dobar a neko zao? Samo nam još "ugly" fali pa da snimimo film...

Ti ne shvataš priču. Ja nisam za Microsoft, još manje sam protiv Google, međutim ne mogu uopšte da svarim priču da se Google razlikuje od MS i kao Google su good guys a MS su bad guys. Zašto uopšte praviti razliku među njima, svako radi na svoj način, prave proizvode koji se prodaju, reklamiraju se najagresivinije moguće, uzimaju što veći deo kolača mogu i zarađuju ogromne pare.

Pa opet, šta sve ovo što si rekao ima veze sa onim što si napisao? Ono je definitivno nebuloza.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat