Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 05. 2008.   #24
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Veoma sam pažljivo pročitao linkovani članak i ovu diskusiju, i uz dužno poštovanje, cela ova priča mi deluje kao gledanje na detalje (pripadnici klasične vizuelne industrije koji žale za kontrolom nad output-om koji nemaju online), i previđanje osnovnih postavki online komunikacije (pa samim tim i brand komunikacije).
Moram da primetim da ste onda pogrešno protumačili članak. Ovo nije žalba na nedostatak kontrole i veličanje isključivo vizuelnih aspekata na račun ostalih aspekata online komunikacije. Na protiv, ovo je poredjenje različitih medija i razmišljanje kako da se ono što je dobro u jednom prenese na što bolji i primereniji način u drugi. Pogotovu ako se radi o isključivo online brendovima koji NEMAJU tv/print kampanje.

Citat:
Osnova Interneta kao kanala komunikacije jeste upoznavanje sa njegovim karakteristikama da bi se ostvarili ciljevi organizacije. U slučaju lifestyle marketing-a (loving brands i slično) radi se o istom principu - kreativnost dolazi sa drugih strana, poznavanjem karakteristika online okruženja i njegovim inovativnim korišćenjem.
Pa, zar nije ovo isto što i ja govorim?

Citat:
Npr. Dajte mi sliku ili TV spot koji je napravio od brenda Lexus to što jeste (15 godina razvoja brenda je do toga dovelo).
Jedna lasta ne čini proleće? Ne vidim da sam igde rekla da je instant branding moguć, na televiziji, u štampi, bilo gde...

Citat:
Vama Laland (Alex) bih preporučio da pregledate arhivu studija slučaja sa sajta www.marketingsherpa.com (to je npr. "attention capture" brand za oblast Internet marketinga)
Hvala na preporuci, marketingsherpa mi je dobro poznata.

Citat:
Sa druge strane, etablirani brendovi imaju problem što uglavnom imaju loš odabir kompanija sa kojima će da odrade online bussines, pa zato izgledaju očajno. Kako to da je npr. Ikea do sada dobijala bezbroj nagrada za ono što je uradila online, ili priča o Absolut votki...
Naravno, neki su bolje odradili svoj Internet deo, neki lošije. Poenta je da je to jedan DEO njihove strategije pa i ako omanu, spasiće ih drugi delovi. Biranje loših kompanija za rad je dokaz da im je internet u celini nepoznanica, da se još pipa u mraku. Kako znaju da odaberu dobre fotografe?

Citat:
Pogledajte naše primere: www.zlatara.net i www.mojzubar.com su interesantni primeri za koje sam u više navrata čuo konstataciju tipa "po onome što sam video na sajtu, mislim da je ovo najbolja zlatara kod nas...".
Nije mi jasno zašto su ovi primeri interesantni. Kako je nečije mišljenje da je ovo najbolja zlatara kod nas dokaz za bilo šta?

Citat:
Btw. lifestyle marketing priča meni veoma deluje na ono pravilo - if you are not the first in a category, invent one.
Nema ništa loše u ovom pravilu, šta više, čini mi se da ste se i vi sami poslužili njime. Kako se internet sve više razvija, tako će i biti sve više uskih specijalizacija, pogotovu ako se stvari posmatraju iz jedne globalne perspektive. Ovo nije pitanje ličnih karijerisanja i nadmudrivanja šta je legitimna oblast interesovanja a šta ne, nego realnost koja nas sve čeka.
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat