Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 05. 2008.   #29
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kai Pogledajte poruku
Moj zakljucak: Bilo da su u pitanju kampanje za retail klijente koji zele online, ili za online startups, bitno je napraviti "atmosferu" koja ce zameniti neke od elemenata koji su dostupni offline.
Mislim da je ovo ključna reč: atmosfera - uz sve sto si dalje naveo kao primere pravljenje specifične atmosfere iliti ugodjaja.


Citat:
Tesko je generalizovati industrije. Primera radi, parfem je tesko kupiti online ako ga nisi pomirisao.
Nedostatak touch and feel elementa je veliki problem svima ali se slikom i rečima da u dobroj meri prevazići cak i kad su mirisi u pitanju. Kad smo počinjali sa sapunima, svi su nam predvidjali propast baš iz ovog razloga. Kad pogledaš, bilo koji artikal je teško kupiti online. Kako kupiti cipele ako ih ne probaš? Zappos je to rešio dajući free shipping and free returns, pa isprobavaj kol'ko hoćeš. Mislim da od svakih deset pari koje naručim, zadržim jedan. Ponekad mislim da oni nisu u biznisu sa cipelama nego da obrću pare koje ti stoje zarobljene dok se ti nećkaš šta da uzmeš. (btw, no atmosphere of any kind there).

Elem, u pravu si, teško je generalizovati, svaka oblast ima svojih challenges, kako u kreativnom, tako i u čisto organizacionom smislu. Nesumnjivo, treba puno elemenata da se spoji pod srećnom zvezdom da bi jedan brand oživeo. Kako će na kraju izgledati konkretan oblik web prisustva zavisi od niza specifičnosti vezanih za proizvod, target demographics, operational structure, available resources, itd. Gourmet food je tako našao odličnu primenu za webisodes.

Ono što mislim je da ima jako puno prostora za napredak (i boljitak - kakva smešna rec) izmedju ostalog i zbog toga što su se trgovci ulenjili i štancuju online stores iz modle a kupci postali imuni na uobičajene fazone.

Uf, da skratim priču, ponedeljak je, treba raditi .
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Lalaland za poruku: