Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 09. 2011.   #16
paja_XML
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.09.2011
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
paja_XML is on a distinguished road
Default

evo javlja se paja. ali posteno. nek mi niko ne zameri na iskrenosti.

opsti zakljucak je da vecina koja se odlucila da komentarise na zadatu temu nije bila kadra da procita tekst iz uvoda. sto jos mogu i da razumem, ima i takvih, ne mogu da citaju nista duze od 3 reda. ali ne razumem zasto se tim hvale?

diskusija je da se diskutuje. zato postoji. i da se napise po neka rec, i duzi tekst, pa i da se prenese po neki tekst od interesa za diskusiju, zasto da ne? kome je dosadno, nezanimljivo, predugacko, kome nije napisano stilski kako bi izvoleo citati, kome je mnogo "tabloidno", ko je imao keca iz srpskog ili ima attention defficit disorder: zasto ne razmotrite da se suzdrzite od komentara? jer ne predstavljaju nikakav doprinos diskusiji na zadatu temu.

imate brate tviter pa se tvitujte dok vam ne izblede boje na mobilnom, a sve kratko i jasno: 140 slovnih karaktera, pa udri. em kratko, em pametno. zar ne?

uz izuzetak nekoliko konstruktivnih komentara na zadatu temu, zaista niko nije nista prilozio, izneo kakav argument, misljenje, savete, konkretna resenja, ideje, za i protiv, uobicajene stavove prilikom slicnih diskusija. jedino im zapazanje da je tekst dugacak. da ne poveruje covek.

tako da je jasno da ucesnici koji daju ovakve komentare jednostavno nikad nisu razmisljali o zastiti intelektualne svojine. pretpostavljam iz razloga sto nemaju sta da stite. naprosto nemaju nikakvu intelektualnu svojinu i bas ih briga za ovu temu. jedino su razumeli da je tekst dugacak. i tu se zavrsilo.

cak je neko prepravljao uvodnu temu. zasto bre? ko nece da cita, pa i ne mora. ovde nije obavezno ucesce, jel da? citas, neces da citas, kako hoces, svejedno. ali nemoj da skracujes i prepravljas tudje tekstove. i to dva puta. prvo je nekom smetalo kako uvodni tekst izgleda, pa je uhvatio i smanjio sva slova. sad uhvatili pa izbacili ceo uvodni tekst. smeta vam duzina teksta? alo bre, nemorate da citate, ostavi nek cita kog zanima. nije vam palo na pamet da obrisete post gde ovaj gore ostavlja nekakve linkove sa youtube sa debilima koji se nesto krevelje? to vam ne smeta, to vam sasvim dolici temi i diskusiji i ovom sajtu, jel da? i samo vam smeta duzina uvodnog teksta. sta je bre s vama ovde?

nego da se vratimo na temu, ako uopste nekog intersuje i ako neko ima sta da napise ovde, osim da je uvodni tekst dugacak. zakljucio sam da je mala nekolicina ovde zainteresovana za zastitu intelektualne svojine jednostavno jer istu nema i nece je ni imati u dogledno vreme.

niko nije pisao ni diskutovao o onome sto me zanima i na sta ste svi pozvani da dopisete svoje misljenje ako ga vec imate ili ako ga izgradite nakon citanja uvodne teme:

da li u srbiji vredi plasirati IT projekte, kad vec ovi iz uvoda, pakom grupa, crvena zvazda, sportal ocigledno kradu. dok sudovi i policija drme, dembelise, nece prstom da mrdne, i ako postoje dobri zakoni.
sta radite, kako se stitite od moguce kradje - pre nego sto se ista desi?
da li neko ima nekakvu koncepICIju za zastitu od kradje, ili sve prepustate slucaju, pa cete da trazite nekakvog advokata tek ako vam ukradu dela?

to mene zanima. to napisite ako znate.

a da li vam je dugacak tekst iz uvoda, zaista me ne zanima. pa nemoj ni da pisete da mi je dugacak. vidi se odmah da je dugacak. tj da je bio dugacak dok nadobudni nisu uhvatili pa ga obrisali. zasto su brisali - ne znaju ni sami da objasne kad ih covek pita. valjda da se dodvore ovima kojima je tekst dugacak i koji su jedino to i razumeli o celoj stvari.

zato pozivam ovog sto je izbrisao tekst da lepo vrati tekst kako je i bio a vas ako imate nesto smisleno da pisete i komentarisete. ako nema da se razilazimo kud koji.
paja_XML je offline   Odgovorite uz citat