Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2007.   #38
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Misha Pogledajte poruku
Ok, ajde dokazi mi postojanje ljubavi?
Samo da prokomentariše ovo (koristiš se klasičnim metodama tipičnih za vernike)... ljubav je nešto što se oseća, psihofizičko stanje, dokazano je i teorijski i praktično i zasniva se na dobrim emocijama, dok se osnove religije zasnivaju na zastrašivanju i strahopoštovanju prema nečemu što ne može ni da se vidi, ni da se oseća ni da se dokaže postojanje istog, osim ako reči samozvanih "božijih poslanika" ne svhataš kao krajnji i nepokolebljivi dokaz.

I hrišćanstvo je bilo u početku samo sekta, zašto su sada toliko agresivni prema nekim novim sektama? Kaže se da su se hrišćani namučili kroz ostoriju dok nisu dobili priznanje, a onda su postali gori od svojih tirana, spaljivali sve koji ne misle isto, naturali im da veruju u iste stvari, vodili ratove porkštavanja, po čemu su bolji od Pontija Pilata? Zar se mesija / sin Božiji ne buni zbog toga?

Što reče ivanhoe, prvih par vekova hrišćanstva je proteklo u međusobnom ubijanju dok nisu našli jednog "korektora i lektora" koji je od nekoliko desetina postojećih jevanđelja napravio jedno, koje može da se zove "prečišćena verzija", odnosno cenzurisano. I to je onda natureno kao krajnja i nepokolebljiva istina. Da li zbog istine ili zbog moći?

Religija je spas očajnika, poslednja slamka, znam, i ja sam se u jednom kratkom periodu hvatao za tu slamku jer sam bio u bezizlaznoj situaciji, ali edukovan čovek tu nikako ne bi smeo da traži svoje odgovore.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline