Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 01. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default Smarty cache i ugnjezdeni templejti

Pravim jedan malo kompleksniji sajt koji ce zahtevati fine-graded opcije za kesiranje, jer neki delovi strana treba da se cesce osvezavaju, neki redje, i sad gledam koje su mi opcije da za to iskoristim ugradjeni smartijev cache..

Glavni templejt se ne kesira. Sredina treba da se kesira na neograniceno dugo (ja rucno resetujem kes kad treba), levi i desni sidebar na npr. po 3 min, a blokovi u njima treba da se kesiraju opet sa razlicitim lifetime-om, tipa prognoza i kurna lista se menjaju jednom dnevno, top lista za taj mesec se menja mesecno, a s druge strane rezulatati utakmica se osvezavaju svako malo (znaci lifetime treba da je manji od onog za ceo sidebar)

Jel moze to u smartiju da se napravi nekako, ili treba da pisem plugin za to od pocetka? Odvojeno fetchovanje svih blokova u kodu, pa onda prosledjivanje smartiju nije prihvatljiva opcija, jer dizajneri moraju da mogu da drljaju dizajn direktno u templejtima.

EDIT: nasao sam {clipcache} plugin, deluje kao resenje za moj problem. Jel ima neko iskustva sa ovim kodom u production okruzenju sa dosta hitova?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 01. 2010. u 09:30.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat