Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2010.   #28
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

ajd i ja da se javim, i ako nisam hteo da se uplicem u ovu pricu jer sam ispalio prilikom realizacije

@mileusna
trebalo je brzo resenje, nisam siguran da je najbolji nacin davanje user pristupa ali trenutno je to najbrze resenje bilo

@ostali
sto se tice podataka koje kupi (ako je ostalo pri starom dogovoru) to su
- unique visits
- pageviews
- absolutely unique visits
- geografski podaci na osnovu kojih se izvlaci broj poseta iz Srbije

na taj nacin se simuliraju neke od prednosti Gemiusa i daje koliko toliko tacan presek posetilaca i pravi najrelevantniji ranking sajtova koji je moguce trenutno realizovati. Google Analytics je industrijski standard u Srbiji pa i ako gresi, gresi svima isto.

Ostatak podataka se prikazuje master nalogu ali nije vidljiv krajnjim korisnicima iz razloga sto pojedini podaci iz Analyticsa mogu da se zloupotrebe kada su vlasnici sajtova u pitanju. Sa strane kreatora servisa ostaje nepisano pravilo da ih nece deliti sa drugima, a mozda to negde treba i definisati.

Takodje razlog zasto se nije kreirao poseban kod za kupljenje podataka je i zbog usporavanja sajtova koji su i ovako spori od silnih iframeova i javaskriptova koje ubacujemo zbog statistika, ppca i slicno. Na ovaj nacin su jednim potezom ubijene 2 muve

BTW, nisam ukljucen u samu realizaciju servisa da ne bude zabune, samo sam pomogao oko podataka koji se filtriraju.
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat