Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 08. 2010.   #1
nordica
novi član
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
nordica is on a distinguished road
Unhappy JS remove html element

Pozdrav svima,

imam problem. U okviru forme na strani imam jednu tabelicu koja izlgleda ovako:
Kôd:
<table id="prostorije">
						<thead>
							<td>Tip *</td>

							<td>Oznaka *</td>
							<td>Naziv *</td>
							<td>Kvadratura *</td>
							<td>Akcija</td>
						<thead><input type="hidden" value="0" id="theValue" />
						<tr id="my0Div">
							<td>

								<select name="prostorija_tip[]"><option value="3" selected="selected">ostalo</option><option value="1">soba</option><option value="2">terasa</option>
								</select>
							</td>
							<td><input id="prostorija_oznaka" name="prostorija_oznaka[]" type="text" size="10" maxlength="10" value="a01"></td>
							<td><input id="prostorija_naziv" name="prostorija_naziv[]" type="text" size="30" maxlength="40" value="Hodnik"></td>
							<td><input id="prostorija_kvad" name="prostorija_kvad[]" type="text" size="15" maxlength="60" value="3.24"></td>
							<td><a href="#" onclick="removeElement('my0Div');">Ukloni</a></td>

						<tr>
						<tr id="my1Div">
							<td>
								<select name="prostorija_tip[]"><option value="3">ostalo</option><option value="1" selected="selected">soba</option><option value="2">terasa</option>
								</select>
							</td>
							<td><input id="prostorija_oznaka" name="prostorija_oznaka[]" type="text" size="10" maxlength="10" value="a02"></td>

							<td><input id="prostorija_naziv" name="prostorija_naziv[]" type="text" size="30" maxlength="40" value="Dnevni boravak"></td>
							<td><input id="prostorija_kvad" name="prostorija_kvad[]" type="text" size="15" maxlength="60" value="10.54"></td>
							<td><a href="#" onclick="removeElement('my1Div');">Ukloni</a></td>
						<tr>
</table>
i javascript funkciju kojom, nazalost neuspesno, pokusavam da izbrisem zeljeni red tabele:
Kôd:
function removeElement(divNum) {
	if (document.getElementById("prostorije")) {
		var d = document.getElementById("prostorije");
		if (document.getElementById(divNum)){
			var olddiv = document.getElementById(divNum);
			d.removeChild(olddiv);
		}
	}
}
Znaci, tabela ima id=prostorije, a redovima sam davao imena my0Div, my1Div itd. Kada pozovem funkciju za brisanje dobijam fatall error:
Error: uncaught exception: [Exception... "Node was not found" code: "8" nsresult: "0x80530008 (NS_ERROR_DOM_NOT_FOUND_ERR)" location: ".../scripts/jsdom.js Line: 88"]. Ovaj red 88 je red d.removeChild(olddiv); Koliko videh na netu ispada da ovaj element koji pokušavam da izbrišem nije child od elementa čiji je id=prostorije? Ovo mi nije jasno kako?
Može li neko da mi pomogne?
nordica je offline   Odgovorite uz citat