Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 07. 2008.   #57
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Smile

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
Sve to stoji ali vecina ovde diskutuje pod pretpostavkom da ce se zakon krsiti. To je apsurdno i jako me rastuzuje da vidim da ljudi razmisljaju u tom pravcu...
Ovde je vecina naucila da je dovoljno da budes pesimista i najcesce si u pravu.Stvar je u tome sto se zakoni ne primenjuju a ako se neki striktno primenjuje obicno je nelogican (prepoznaju se i po tome sto u tom slucaju nema kompromisa,neko ima stetu ali takav je zakon??!!!).
Za drustvo je neophodno poverenje ali je i jasno zasto ga medju onima koji imaju bolje pamcenje od lika iz filma Memento,ima vrlo malo.Mi smo ionako zajednica ljudi koji zive jedni s drugima(nismo drustvo) i uglavnom protiv drugih.Imali smo razloga da budemo paranoicni a ni drzava nas nije stedela da nas nahrani raznim paranojama,xyz fobijama(doduse plitkim, ali uz stalno ponavljanje na "urodjenim" kanalima, poput rts, vrlo efektnim)
Nase je da se bunimo kad god je neko ugrozen.Nije vazno ni ako pogresimo. Koju stetu su stvorili oni koji su se bunili a koju drzave?
Nisam za anarhiju ili nered,bas suprotno.Ali ne dozvoljavam da mi razni mracnjaci pod plastom "tako se to radi u svetu" poturaju kukavicja jaja!!!Ma ajde, molim te!Svakodnevno nam sole pamet razni prefarbani likovi, o evropskim vrednostima(sto li samo evropskim??!) pricaju razni partijski klonovi i samo nanose stetu i zbunjuju ljude.Najbolji reality show koji sam ja ovde gledao, kad uklonis par umetnickih preterivanja, je Mile protiv tranzicije!
Sto ne znaci da necemo jednog dana biti normalna, uredjena zemlja. I tada ce biti podvala, samo bice i vise onih koji su wide eyes open@@ @@
Nadam se
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat