Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2006.   #16
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default ..kod mene..

ja imam slican slucaj kao i bluesman.. s tim sto se kod mene uglavnom radi o manjim projektima, i ja takodje nikom nisam nudio svoje usluge uglavnom su me ljudi zvali(dodju do mene preko nekih drugi ljudi itd..). u principu bar kod mene(bl) vecina poslova iz ovog domena se obavlja po principu "znam te, znas me"..i slicno
Off Topic: npr. nedavno sam cuo od jednog poznanika kako mu je jedan kolega rekao kako ja dobijam poslove "preko veze" .. mislim

Radim po principu, ako me neko kontaktira trazim da mi objasni koliko moze sta mu treba(ovo je najtezi dio) i onda objasnim sta mogu da uradim a sta ne (ne obecavam avione, kamione..itd) i odradim posao..
takodje veliki dio poslova sam dobio na osnovi prethodno (dobro- po misljenju klijenta)obavljenog posla..
konkretno mislim da kod nas ne prolazi prica u nudjenu usluga web dizajn-a ali ako neko uspije u tome spreman sam da mu cestitam..
medjutim, definitivno sam se uvjerio u jednu stvar (preko jednog kolege cije znanje se zavrsava na instalaciji windows OS-a i podesavanja interneta), on gdje god ode, sjedne itd prica o tome kako radi internet stranice, kako je on "php majstor" itd.. i sad meni je to bilo smijesno..ali ta prica prolazi i onda on mene nazove i ja uradim prezentaciju dam njemu procenat.. i to je to..
a pogotovo je smijesno sto je on na taj nacin dobio i neke poslove oko poslovnog softvera itd...
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat