Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2006.   #18
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default pa

pa mislim da svaki kvalitetan freelancer u odredjenom momentu dodje u situaciju da ne moze sam da odradi sav posao koji ima pa mora da angazuje saradnika/e, nakon toga vjerovatno slijedi i otvaranje firme..
sto se toga tice otvaranja firme treba napraviti dobar i dugorocan (bar za 2-3 godine) biznis plan koji ce omoguciti normalno poslovanje firme..pod ovim mislim na pronalazenje poslova(ili stavljanje postojecih u domen firme) koji se omoguciti placanje poreza, kancelarije, radnika(tj. da se ne desi da firma dolazi u finansijske probleme, blokiranje racuna itd) itd..
Ovo sa otvaranjem kafica mi je definitivno jedan od ciljeva u buducnosti, kao i ulaganje u neke druge djelatnosti koje bi se finansirale iz trenutnih aktivnosti

Da zaboravih da kazem da je sve ovo potrebno ukoliko se radi o domacim klijentima tj. potrebom za izdavanjem racuna i sl..
Ukoliko je neko zadovoljan poslovima sa inostranstvom tj. outsourcing-om i slicno, onda je dovoljno zaraditi neki dobar kes, i uloziti u nekretnine.. i eto para...

Poslednja izmena od bokacbl : 21. 02. 2006. u 19:16.
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat