Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2006.   #45
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Samo jedna kratka poaska na temu INI-ja: ne volim d aih korsitim u PHP zato sto je to neuobicajen tip dokument za web serer i po pravilu znaci da moram da podesavam server da ne prikazuje INI korisniku. Ja sve drzim kao PHP (cak i sablone) jer sam tako siguran da sadrzaj koji predstavlja kod nece biti prikazan korisnisku.

Osnovni princip koga se drzim kada pisem skript, to je da on ne trazi neka specijalna podesavanja servera. Razlog je ocigledan: nikad ne znam na kom serveru ce taj skript da se vrti i da li ce taj server moci da se prilagodjava.

Zbog toga i konfiguraciju drzim u PHP i to upravo kao niz. Niz ima i jos jednu lepu prednost: ima hijerarhijsku strukturu za razliku od INI-a koji ima samo dve dimenzije.

Sto se tice logina, nikada mi nije bas sasvim bilo jasno zasto login sistemi nude koridniku opciju da ga automatski uloguju. Meni se to cini kao poprilican rizik, a kao opcija mi se cini nepotrebno, jer svaki veb citac ima opciju da to sam uradi, i to jos da podatke cuva u kriptovanom obliku, ne u kolacicu, na mestu koje je hakerima mnogo nedostupnije.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat