Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 11. 2006.   #46
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Pedja
Sto se tice logina, nikada mi nije bas sasvim bilo jasno zasto login sistemi nude koridniku opciju da ga automatski uloguju. Meni se to cini kao poprilican rizik, a kao opcija mi se cini nepotrebno, jer svaki veb citac ima opciju da to sam uradi, i to jos da podatke cuva u kriptovanom obliku, ne u kolacicu, na mestu koje je hakerima mnogo nedostupnije.
Browseri imaju mogućnost da popune polja login forme, ne i da automatski uloguju korisnika (ili grešim???). Ovo je jako bitna opcija za stvari koje korisnici jako mnogo koriste (forumi) i gde mnogo pišu. Bar malo olakšaš ljudima život, cene to

Recimo, imaš situaciju gde čovek 2h piše specifikaciju ili neki timeline - nakon submita skripta skonta da je sesija istekla i da ovaj treba da se uloguje. U tim slituacija će imati ili frustriranog korisnika koji će da ti okrene familiju po spisku jer mu je propalo dva sata posla (nisi mu sačuvao podatke) ili moraš da obezbediš mehanizam za resubmitovanje forme (podaci se pamte zajedno sa login podacima i nakon uspešnog logovanja ponovo submituju). Doduše, ovu drugu funkcionalnost je dobro imati za korisnike koji nisu čekirali Remember me pri loginu tako da će opet izgubiti rad nakon par sati idleovanja...

Najjednostavnije rešenje je održavanje sesije tako što je pamtiš u cookie-ju na više od session lifetimea. Klasičan remember me pamti na par dana, meseci ili beskonacno, ali možeš da koristiš recimo čuvanje na 5 sati čisto da bi se ogradio od slučajeva kao što je gore (retko će se desiti da neko submituje formu 5 sati nakon poslednje aktivnosti na sistemu).

Duga priča
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat