Tema: Google.me
Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 08. 2009.   #27
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

da, Ajnstajn


disclaimer: poslednje sto zelim je da solim pamet nekome kako on jeste ili nije makedonac (ili kako smo Mi a ne Vi napravili neku tamo salatu (stvarno, nije mi to cilj))
vidim i da nikome ovde to nije cilj


ono sto me JAKO nervira je sledece ...
lose stvari iz istorije se stalno spominju
jedni od drugih (ma ko bili jedni, a ko drugi) stalno 'krademo' i prisvajamo sta je moguce )
a opet, delimo se i distanciramo

vidimo samo jednu stranu medalje itd

ovo se odnosi ne samo na srbe, niti samo na ex-yu, niti samo na balkan
evropa vs USA (mi smo pametniji, artisticniji, vitkiji)
steta sto jos uvek nemamo vanzemaljce pa da pokazemo kako smo mi, ugljenik jedinjenja, mnogo blizi Bogu, nego taj njihov glupi silicij

ono sto hocu ustvari da dodam, je sledece (uvek ima izuzetaka, no ovde pricam o pravilima i masama):

o susedima znamo samo najgore
mediji forsiraju negativne vesti (globalno pogledato)
ali dok lokalno stanje mozemo i sami videti (pa nesta ili jeste ili nije kako pise) onda ono sto nam se servira za inostranstvo i nije bas pred nasim ocima

ovde ima ljudi iz cele ex-yu, takodje, ja i stelanova (jos neko?) smo u bugarskoj, vidim da ima i pripadnika drugih naroda
nije li vreme za sajt, gde cemo pisati lepe i interesantne stvari o drzavi (s kojom smo upoznati)
jos uvek imam malo don-kihotizma u sebi
siguran sam da nisam jedini

tipican primer clanka na takvom sajtu:
primer 1)
bugari pod pojmom: "srpska muzika" podrazumevaju srpski turbo folk
ne zato sto je to jedina srpska muzika, vec zato sto je to jedino sto od sr muzike stize do njih (zasto je to tako i zasto i Rok (recimo) grupe ne saradjuju meni nije jasno)
i obrnuto, srbi od bugarske muzike uglavnom cuju bugarsku verziju iste muzike (recimo na letovanju)
bugari imaju svetski poznate operne pevace, imaju jaaako interesantnu folklornu muziku i pevanje (hint: kod bregovica pevaju bugarke, tipicnom polifonijom za narodne pesme kod njih)
dakle, jedan clanak bi mogao biti o bugarskoj folkornoj muzici
samo kratki opis, linkovi ka nekim relevantnim sajtovima

jeste znali da u 90 minuta muzike zapisanoj na zlatnom disku, koji je poslat zajedno sa Vojadzer brodom, nalazi se i jedna bugarska pesma
http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager...n_Record#Music
(kratak, jasan, i tacan)

ili recimo clanak i Nikoli Tesli
ili recimo clanak o Dzon Atanasovu (http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%8F%...81%D0%BE%D0%B2)

nisam ja stavio roze naocare i sve mi je lepo i fino
nego mi je dojadilo da stalno trazimo nedostatke drugih (i uvek cemo ih nalaziti jer svi ih imamo)

bas preterah ...
odoh sad da kuckam ono od cega kupujem 'leba


edit: @zira
da, gledao sam na brzaka ovaj film
ovde je bas bilo polemika oko njegove teme
iako film i nije pootpuno ispunio moja ocekivanja, jeste pokazao neke stvari i ako nista drugo, to ovaj trejler treba koristiti za malo mozganja

Poslednja izmena od robi-bobi : 26. 08. 2009. u 16:34.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje robi-bobi za poruku: