Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 02. 2006.   #14
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Šta treba da se podesi da mogu da pristupim kućnom računaru preko FTP sa net-a?
..
Na oba računara je Windows 2000, na kućnom imam stalnu konekciju.
Control Panel -> Administrative Tools -> Internet Information Services (ili mozda stoji samo 'IIS'), pa desni klik na FTP i odaberi Properties . Dalje ces se vec sam snaci, jednostavno je. Najbolje da iskljucis dozvolu za anonimni pristup, a ukljuci Windows authentication - kreiraj jedan korisnicki nalog u Windowsu i onda ga koristi samo za FTP (taj nalog ne treba da ima mogucnost citanja/pisanja u BILO koji drugi folder na disku osim onog koji vidi preko FTP-a: najbolje da ga uklonis iz svih grupa tipa "Users" cijih je clan po difoltu, cim kreiras nalog. Vidi Adiminstrative Tools->Computer Management->Users and Groups) .. Ako nemas firewall na tom kompjuteru, stavi ga i dozvoli konekcije samo na port 21 i to samo sa posla (gde pretpostavljam imas staticki IP). I to je to, ukratko

Naravno, ako nemas IIS instaliran, onda idi na Add/Remove Programs pa Add/Remove Windows Components. I onda nadji IIS pa dodaj FTP. Trebace ti Windows CD za ovo. Ne zaboravi da poteras Windows Update posle toga, mada mi se cini da sam IIS FTP server nije imao zakrpa bukvalno godinama. Najbolje da nadjes poslednji Cumulative Patch za IIS 5, ako ces da budes siguran :-) Podrazumeva se da imas SP4 na Win 2000.

//update:

Evo, ako se odlucis za IIS:
Ovo je poslednji kumulativni patch za iis 5:
http://www.microsoft.com/technet/sec.../MS03-018.mspx


Mada.. ako podesis onako firewall, onda te i nije mnogo briga za zakrpe.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 20. 02. 2006. u 20:53.
degojs je offline   Odgovorite uz citat