Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 02. 2012.   #8
Dušan Pilipović
novi član
 
Datum učlanjenja: 10.02.2012
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Dušan Pilipović is on a distinguished road
Default

Stavio sam da me obavestava kada stignu novi odgovori, ali to se dogodilo samo za prvi, pa nisam video odgovore ranije jbg.

Hvala svima na odgovorima.

@Milos ne planiram nista slicno, primer je bio prvo sto mi je palo na pamet, kako ne bih ostavljao konkretan sadrzaj, ali stavicu sad

@Mitril znam za wmt, i tvoj predlog je korektan, ali ovde nije bas zgodno, sem ako je neophodno

@nenad te stvari sto se tice adresa su ok i nece biti problema, cak ni gde su naslovi isti (tj planiram da budu, al izgleda da cu morati da menjam).
To i jeste problem, sto ovo nikako nije spam i izuzetno ce znaciti korisnicima sto postoji na taj nacin odvojeno, ali kako to pokazati google-u :/

@m2webs slazem se da bi svaki duplikat trebalo eliminisati. O postavljanju tudjih sadrzaja ni ne razmisljam, ali imam problem sto su dosta mog kopirali.
Takodje 2 sajta sa mojom stranicom izlaze u prva 2 rezultata, jer zbog problema sa hostom sajt mi nije radio nekih 15 dana (jedva sam stupio u kontakt, gasili firmu bas kada je domen isticao, potpuno neodgovorni), sto me je dosta spustilo u pretragama. To nije jedina fraza za koju izlaze sa mojim sadrzajem, ludim zbog toga.

Ocigledno da cu morati da radim razlicito, prosirujem naslove nepotrebnim recima, ali zaista ne vidim resenje. Ako neko ima predlog, cak i tehnicki bice super.

Radim na wp-u pre svega. Problem kod seo nastaje zbog nemogucnosti da organizujem stranice kako zelim, bar ne nekog normalnog resenja koje sam uzimao u obzir.

Radi se o tome da se ista stvar pojavljuje u srednjoj skoli i na fakultetu, a sadrzaj se bazira na tome. Konkretan primer, predmet osnovi ekonomije, pojavljuje se u sve cetiri godine srednje i na svim ekonomskim fakultetima.
Kada bi isti sadrzaj bio plasiran svima ne bi imalo smisla.

Planirao sam da uradim da sve stranice koje pripadaju kategoriji "osnovi ekonomije", budu rasclanjeni po godinama, tako sto bi se dodala i kategorija za godinu, pa prikazivati po tom preseku, ali ne moze tako zbog prikaza predmeta po godinama i drugih problema.
Jos par varijanti sam probao, ali ni jedna nije dala zeljeni rezultat.

Na kraju sam odlucio da svaka kategorija bude odvojena, ali posto wp dozvoljava, da se isto zove (u joomli sam imao problem sa tim, jer nije razdvajala linkove)
domen/osnovi-ekonomije-1 ... -2 ... -3 , ali onda sam uvideo problem sa SEO

Pored same kategorije, lako se moze desiti da kasnije da pojedinacne stranice (oblasti) imaju isto ime.

Sto se samog sadrzaja tice, on nije isti, ali veoma slican, u ovom slucaju recimo na 3 mesta ce se govoriti o skolama politicke ekonomije, ali u svakom ce biti drugim recima, plus u nekom ce biti vise pojmova.

Ovo nije jedini slucaj, ima ih mnogo. Koje je po vama najbolje resenje uopsteno?

Iskreno, ne svidja mi se ideja da na ime lekcije dodajem "prva godina" ili "za fakultet" ili slicno, ali ako mora ...
Dušan Pilipović je offline   Odgovorite uz citat