Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 05. 2006.   #28
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Eto. Sprecijalani formati za razvoj aplikacija. Samo još da jedan od njih postane standard... Lično se ne osećam preterano ograničenim ni ovim što sad imam na raspolaganju, jer se uz malo discipline i uloženog vremena mogu praviti upotrebljive i bogate aplikacije i sa ovim.

100% se slažem sa ovim za HTML nasleđe. Ne možeš da očekuješ da format koji je osmišljen za prezentovanje sadržaja odjednom odgovara svima.

Ako ćemo o horor programima tu sam sebi praviš horor. Činjenica je da ti tehnologije ne pomažu da izbegneš tu situaciju, ali opet sve zavisi od tebe. Web aplikacije mogu da budu prilično lepo sređene, mnogo lepše od nekih aplikacija razvijenih na platformama koje ti pomažu da izbegneš horror show, a opet mogu da budu u neviđenom haosu. Uostalom, horror show nije rezervisan samo za web aplikacije zar ne? To je opšti problem.

--

Formatiranje datuma je deo prezentacije, ali zbog načina na koji su web aplikacije organizovane i činjenice da lokalizacija nikad nije bila obaveza browsera to je najbolje uraditi na serveru. Kao što i sam znaš i kod na serveru imaj svoj prezentacioni deo i formatiranje smestiš tu. Tada formatiranje datuma na klijent strani postaje deo konstrukcije, ali je ipak ono ostalo u prezentacionom delu kad gledaš celu aplikaciju.

Ako je klijent u stanju da odradi lokalizaciju odradi to na njemu, ukoliko nije (a browser nije) odradi to gde misliš da je najbolje. Uostalom, nisam video da web developeri prave neke velike probleme oko toga.

--

Bah... Mnogo prazne priče. Priroda weba je takva da nameće mnogo ograničenja (cross platform, stateless protokol kao osnova itd) tako da su web tehnologije razvijene kako bi se uklopile u tu sliku. Videćemo kako će se sve dalje razvijati, a do tad kako (i koliko) znamo i umemo.

--

Umalo da zaboravim: biblioteka, framework, biblioteka, framework, biblioteka, framework.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 23. 05. 2006. u 14:27.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat