Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 10. 2007.   #88
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool neka cveta 1.000 cvetova

Imali smo tokom vikenda trening da bi poboljsali svoj rad. Agencija to redovno organizuje na razlicite teme i za razne profile zaposlenih. Ovaj je bio posvecen kreativnosti i tehnikama uz ciju pomoc se povecava kreativnost u radu. Koleginica je bila na regionalnom treningu svetskog lanca ciji smo deo i sjajno nam je prenela iskustva.

Jedna od tehnika koju smo vezbali je koliko prosta toliko lepa. Ukoliko imate neki problem treba da pokusate da ga predstavite na neuobicajn nacin. Kao crtez, simbolima. Ili kao tekst ali ne poslovnim jezikom nego kao bajku, pesmu, basnu, putopis, itd. Ovakav nacin rada omogucava da se razblokiraju stege koje nas sprecavaju da vidimo resenje problema.

Svi smo delegirali probleme koje imamo u radu a kolege koje inace ne rade sa nama (ad bi dobili bolji pogled na problem) su taj problem predstavljale na ovaj nacin i trazile resenja. Ja sam kao problem predstavio nerazumevanje za znacaj online PR-a, na koje na zalost jos nailazim, konkretno za potrebu da kompanija ima kvalitetan veb sajt. Znate li kako su kolege predstavile moj problem? Nacrtali su jednog velikog japanca (sve sa tradicionalnim sesirom kakve oni nose) koji mnogo i snazno prica (to su predstavili linijama). Nacrtali su me crvenim flomasterom da bi podstakli napor koji ulazem. Slusa ga nekoliko japanaca koji potpuno razumeju o cemu govori - jer znaju japanski. Tu je nekoliko drugih koji uopste ne zele da ga slusaju pa su stavili slusalice na usi. I njih je malo. Najveci broj cuje ali nista ne razume - jer ne znaju japanski. Na crtezu je predstavljeno i resenje problema - kuca koja je simbolizovala skolu jezika.

Sta sam ovim podugackim postom zelo da kazem? Svaka prilika da se o internetu govori, da se istakne njegov znacaj i da se mozda neke stvari pokrenu, je dobra i vredna truda. Veoma me raduje sto je dobar prostor u Nisu ove godine dat problemu korporativnog predstavljanja na internetu. To je ipak bazicno pitanje razvoja interneta, bar sto se tice veb prezentacija. Dok kompanije ne shvate da je doslo vreme da MORAJU da se i na internetu predstave kvalitetno bar koliko u realnom svetu i ne budu spremne da uloze novac u to nema mnogi ni napretka a ni posla za ljude koji se internetom bave.

Aca, Vita i ekipa su uradili najbolje sto mogu i znaju. Mnogi su na razne nacine pomagali i ubedjen sam da ce u Nisu biti jako dobro. Radujeme sto medju novinarima cujem da su neki spremni da idu u Nis i izvestavaju o seminaru, prvenstveno jer ih je zainteresovao program. Naravno da uvek ima prostora da se stvar unapredi i da se i drugi skupovi sirom zemlje organizuju ali je situacija mnogo bolja sa IT seminarom nego bez njega.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat