Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 10. 2011.   #11
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Pa tako isto mozes da kazes: sta ja ima da placam porez drzavi... i ja se slazem i sa jednim i sa drugim, ali dzaba nam to... drzava ti kaze sta smes, sta ne smes i kako smes da trosis pare, a kako ne, i mi mozemo da vicemo da je to nepravda, ali tako je svugde u svetu (i to je neophodno da bi drzava mogla da opstane ekonomski)
Nisi ukapirao. Na zapadu je ili zabranjen online betting uopste ili nije. Kod nas je zabranjen online betting van drzave.
Naravno da ne mislim da treba dozvoliti da neko trosi novac na pravljenje atomskih bombi jer "je njegov novac" i "ima pravo", ali hocu da biram DA LI cu potrositi taj novac u zemlji ili ne.
Ja jos uvek nisam nasao nesto sto recimo Nemacka explicitno zabranjuje da kupis van zemlje da smes unutar Nemacke recimo. (mozda moras da platis akcize kao na recimo duvan, ali imas pravo da kupis gde god zelis)

Tako da, ono na sta sam ciljao NIJE tako nigde u normalnom svetu.

Za online betting me iskreno ne zanima uopste, ali ima drugih primera gde se forsira kupovina unutar zemlje, a uslovi su uzas zivi. I tu ne mislim na nesto sto nasa zemlja uopste proizvodi!

BTW, porez mogu da biram gde cu da placam! To nam drzava ne brani Samo brani da se ne plati, ali ne i da se ne plati van!
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat