Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 05. 2010.   #17
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao acca Pogledajte poruku
Razlog za to boldovano može recimo da bude to što imaš jače linkove sa nekih .rs domena od tog sajta koji ima jače linkove sa .com u odnosu na tebe.
Ali to ti neće rešiti ceo problem ako ne odradiš najpre ono što ti je preporučeno i još štošta. Od 200 faktora za SERP možeš da budeš najbolji za 2 faktora ali ako si loš u ostalih 198 onda džaba.
I taj primer da sajt kod kog se reč igrice pojavljuje samo jednom u tekstu a rangiran je dobro, to je sigurno neki jak sajt, tzv authority, i sa njim ćeš se meriti kad ojačaš. Na nekim mojim sajtovima se dešavalo recimo da je sajt vezan za film, pomene se negde u tekstu reč vezana za auto industriju i on se rangira za tu reč bolje od mnogih auto sajtova. Ali taj sajt je bio nekoliko godina star, imao PR5, imao linkove sa mnogo relevantnih i jakih sajtova, ...
Dakle, radi sve što treba a ne samo jedan detalj. Osim ako si unapred rešio da pređeš na američki server pa sad hoćeš nas sve da ubediš da je to jedini način za rešavanje problema.
Ovo sto si napisao vezano za .com je ok i ima logike, samo sto bi ja dodao da ti .com sajtovi treba da budu na stranim hostovima (mozda sa engleskih geo lokacija govornih podrucja) i upravo na tome sad radim pa ce mo videti.

Po mom nekom iskustvu onpage optimizacija je bitna da bi google shvatio koju kljucnu rec juris. E sad za slabu kljucnu rec dovoljno je i dobro odraditi onpage optimizaciju pa da se kotiras visoko, medjutim za strasno jake kljucne reci tipa "igrice" koje ako si prvi na tom internacionalnom google indksu ti donesu i po desetine hiljada unikatnih poseta dnevno onpage optimizacija gotovo ne igra nikakvu ulogu, sem onoliko koliko google treba da te uoci za nju. Za strasno jake kljucne reci mislim da je offpage optimizacija bitna gotovo jedino. Znaci ubadati linkove na sto vise sajtova, na sto vise sajtova sa sto vise razlicitih geolokacija, na sto jacim sajtovima po pitanju PR, po pitanju alexa rang, itd. Takodje i da su oni vezani za temu tvoje stranice itd itd.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 19. 05. 2010. u 13:25.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat