Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 11. 2007.   #10
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

@misha: shvatam da oces threadove, ali php nikad nije imao njih u planu. pre jedno pola godine sam cio na blogu php core developera (iz nederlanda il nesto slicno bese) koji je pisao da od threada ni u 6-ci nista, a verovatno ni ubuduce. ako ti trebaju threadovi, da, najbolje je da promenis jezik. ali ne pljuj po jeziku od kog dobar deo forumasa zivi - da, ima stvari koje bi mogle i trebale biti bolje, ali meni je sasvim ok.

ne shvatam tvoju pricu - "a posto nema tog i tog, nije li bolje promeniti jezik". Za mene to i to nije bitno i dakle nije bolje, ako tebi jeste, onda ga menjash, nema tu neke dileme.

uostalom, ko kaze da je tesko odrzavati projekat gde ima vise jezika. ja sam radio bas to - ja sam bio odgovoran za php deo, kolega za perl. gde je problem?


@blues: exactly. bas smo o tome danas flejmovali sa kolegama na rucku (a bogami i celo popodne)
uostalom, kad projekat bas poraste, onda se stvari keshiraju dinamicki (ako ne i ranije). kako se do tog kesha stiglo jeste bitno ali ne najbitnije. bitno je da se kod odrzava lako i da se development radi brzo (u danashnje vreme - brzina i cena su jako mocni alati). NARAVNO da ima projekata gde je moranje da sve pises od nule i da nemas ni jedne generic funkcije itd. Ali, vecina projekata nisu takvi. I, hvala bogu

Poslednja izmena od robi-bobi : 21. 11. 2007. u 21:51.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat